Переваги побутових рекуператорів

Всі, хто замислюється про якість повітря в своїй оселі, рано чи пізно доходять висновку, що якісна вентиляція – це не просто час від часу відкривати вікна і вмикати витяжки в кухні та санвузлах. Дихати свіжим чистим повітрям будь-коли, незалежно від пори року, захистивши себе від вуличного шуму і пилу і не втрачати при цьому дорогоцінне тепло – завдання не легке, але здійсненне. Якщо немає можливості придбати централізовану припливно-витяжну установку, можна розглянути інший оптимальний спосіб налагодити ефективний повітрообмін. Йдеться про пристрої децентралізованої системи вентиляції з рекуперацією тепла. Побутові рекуператори мають ряд переваг: забезпечують приміщення свіжим очищеним повітрям 24/7, допомагають регулювати мікроклімат та рівень вологості, енергоефективні, прості в експлуатації та не потребують великих витрат.

Переваги встановлення побутових рекуператорів

 • Зручно та ефективно для окремих приміщень
  За необхідності організації вентиляції в кабінеті, вітальні, дитячій чи спальні децентралізовані системи –  єдино можливі, якщо у приміщенні вже зроблено ремонт. У таких випадках для житлових кімнат – від невеликих до дуже просторих – побутові рекуператори можуть стати оптимальним рішенням.
 • Можна регулювати мікроклімат у кожній кімнаті
  Один або два побутові рекуператори обслуговують одне приміщення і завдяки цьому в кожній кімнаті можна підтримувати різну температуру та вологість. Дуже зручно, коли э можливість обирати: спати в теплі або холоді; зменшувати повітрообмін у вітальні, коли там нікого немає; змінювати мікроклімат у дитячій, коли дитина захворіла і їй потрібне прохолодніше і більш вологе повітря. Все це стає можливим завдяки системі децентралізованої побутової вентиляції.
 • Можна встановлювати поетапно
  Ще одна важлива перевага таких пристроїв – можливість установки за необхідності. Багато хто так і робить – монтують рекуператор спочатку в спальню або дитячу, а пізніше – в інші кімнати. І зробити це можна у будь-який зручний час.
 • Не потрібно прокладати повітропроводи (і занижувати стелі)
  Для побутових рекуператорів не потрібно прокладати повітропроводи по приміщенню. І, відповідно, висота стель залишається незмінною. Такий підхід економить не лише час, а й кошти.
 • Можна встановлювати після ремонту
  Насправді це – величезна перевага. Централізовану систему вентиляції потрібно закладати в проект до ремонту, а провітрювачі можна встановлювати на будь-якій його стадії і у вже відремонтоване і обжите приміщення, не створюючи при цьому незручностей людям, які живуть у ньому. Установка рекуператора вимагає залучення спеціалістів з обладнанням для алмазного буріння та будівельним пилососом. Монтаж, підключення та налаштування займає близько 2-х годин, після чого достатньо зробити вологе прибирання.
 • Низька вартість експлуатації та обслуговування
  Енергоспоживання у більшості популярних моделей побутових рекуператорів – як у однієї енергоощадної лампи. Крім цього, свіже повітря, що входить в приміщення, підігрівається (або охолоджується) за допомогою вихідного кімнатного. Тому тут перевага очевидна: крім невеликої витрати електроенергії на роботу самого пристрою, його використання дозволяє значно економити на обігріві приміщення взимку та охолодженні влітку. Що стосується обслуговування, то для більшості затребуваних моделей залучення фахівців не потрібне – фільтри та теплообмінник можна самостійно чистити пилососом.
 • Не вимагає великих вкладень
  Практика показала, що придбання та встановлення побутових рекуператорів обходиться зазвичай у 2-3 рази дешевше за припливно-витяжні системи центральної вентиляції. Плюс до цього, як говорилося вище, можна «розтягнути» покупку в часі, купуючи пристрої в кожну кімнату поетапно, а не одночасно.
 • Економія на опаленні
  Побутовий рекуператор дозволяє заощаджувати на опаленні до 40%, тому що при провітрюванні немає глобальних втрат тепла.

Висновок простий: якщо є можливість – найкращим рішенням буде все ж таки установка централізованої системи вентиляції з рекуперацією тепла. Якщо ж такої можливості немає, то побутові рекуператори можуть впоратися із завданням і забезпечити якісну вентиляцію у всій квартирі. Сьогодні вибір таких пристроїв – на будь-який смак та гаманець. Конкуренція виробників дозволяє отримати якісний продукт за прийнятну ціну. Всі вони дають головне: свіже чисте повітря 24/7 – саме те, для чого ы потрібна вентиляція.