Вентиляція на кухні

Правильний обмін повітрям на кухні та як правильно встановити витяжку

Як правильно зробити вентиляцію на кухні

У кожній квартирі є кухня, обладнана кухонною плитою електричною або газовою. Щодня під час готування їжі на кухні накопичуються запахи та підвищується вологість. Як не допустити поширення запахів і вологості по квартирі та ефективно їх видалити з приміщення.

Можливо, ви звернули увагу на те, що в кожній кухні є вентиляційна решітка під стелею. Це решітка – початок каналу природної вентиляції, яким обладнаний кожен багатоквартирний будинок. Через цей вентиляційний канал видаляється «відпрацьований» повітря, що має підвищену вологість, високий вміст CO2, а також запахи та інше.

Як влаштована вентиляція на кухні

Згідно з чинними нормами кратність обміну повітрям на кухні повинна бути не менше 60 м3 (для електричних плит) і не менше 90 м3 (для газових плит). При цьому подача повітря передбачувано повинна відбуватися за рахунок відкритих форточок та непитомостей віконних рам. Щоб перевірити роботу вентиляції на кухні, відкрийте вікно і притисніть аркуш паперу до вентиляційної решітки; якщо він тримається, то вентиляція працює добре.

Для забезпечення правильного обміну повітрям необхідно забезпечити постійний притік повітря в приміщення. З цією задачею справляться елементи припливної вентиляції – клапани або провітрювачі. Завдяки цим пристроям буде відбуватися постійний притік повітря в приміщення, а запахи та надмірна вологість будуть успішно видалятися з квартири через загальнобудинкову вентиляцію.

Проте, якщо ви все ж вирішили встановити кухонну витяжку, то до її вибору та монтажу потрібно підійти з великою відповідальністю, інакше це може призвести до порушення вентиляції в усій квартирі. Як правильно вибрати витяжку

Як правильно обрати витяжку на кухню

Під час вибору спочатку зверніть увагу на продуктивність. У людей часто виникає помилкове уявлення, що чим більша кухня, тим більшою і потужною повинна бути витяжка… Це зовсім не вірно! Основні критерії для вибору виходять з розмірів плити, а також способу роботи витяжки. Їх буває два, відведення та циркуляція.

Найкращим вибором для кухонь у багатоквартирних будинках є витяжки з функцією циркуляції повітря, оснащені якісними фільтрами. Вони справляються зі своєю задачею на 100%! Уловлюють краплі жиру та позбавляють від запахів.

Але багато хто вважає, що цього недостатньо, і їх вибір зупиняється на витяжці з відведенням повітря. Повітряний канал можна вивести двома способами: перший – через стіну на вулицю, другий – в канал загальнобудинкової вентиляції.

Перший випадок більш ефективний, але й більш витратний, оскільки необхідно викликати фахівців для буріння отвору в стіні. Тут також виникає багато нюансів, додаткове утеплення повітряного каналу, можливість проникнення холодного повітря в приміщення, а також можливі скарги сусідів на запах та ще багато інших моментів, про які ми напишемо в іншій статті. Тому більшість вибирає другий спосіб – змонтувати повітряний канал в загальнобудинкову вентиляцію. Здавалося б, ідеальний вихід, але багато хто не задумується про те, як правильно змонтувати цей повітряний канал.

По-перше, потрібно знати, що пропускна здатність каналу природної вентиляції обмежена і становить всього 150-200 м3/год, а підключення витяжки продуктивністю 1000 м3/год не дасть вам бажаного ефекту.

По-друге, не можна повністю перекривати вентиляційну шахту, адже природна вентиляція в будинку працює цілодобово, а витяжка вмикається 1-2 рази на день. Перекривши вентиляційний канал, ви порушите роботу природної вентиляції.

Щоб не порушувати обмін повітря, необхідно використовувати подвійну решітку з перехідником, щоб повітря мало можливість вільно виходити в вентиляційний канал, навіть коли витяжка вимкнена. Інакше, коли вона не працює, обмін повітрям в приміщенні припиниться зовсім, і це погано вплине на ваше здоров’я.