Вентиляція в гаражі – як вберегти автомобіль від іржі?

Якщо у вашого автомобіля є своя «житлоплоща» – це вже везіння. Не потрібно щовечора шукати місце для паркування машини та чистити її від снігу взимку. Крім того, гаражне зберігання відчутно подовжує термін експлуатації транспортного засобу. Хоча останнє можливе лише за однієї важливої умови: у приміщенні налагоджено правильний повітрообмін і рівень вологості завжди в межах норми. Саме через погану вентиляцію автомобіль швидко іржавіє і руйнується.

Навіщо взагалі потрібна вентиляція у гаражі? Причин кілька:

 • захист здоров’я людини. Пари паливно-мастильних матеріалів не мають накопичуватися в приміщенні. Їх токсична дія може спричинити погіршення самопочуття, головний біль та призвести до отруєння.
 • продукты в погребе в гаражезахист автомобіля. У приміщенні з підвищеною вологістю металеві елементи зазнають корозії. І насамперед – рухливі: двері, багажник та капот. На функціонування механіки та електроніки в машині вогкість теж впливає не найкращим чином.
 • захист будівлі. Металеві опори від вогкості іржавіють і втрачають здатність, дерев’яні – гниють і руйнуються. Бетон та інші покриття покриваються цвіллю.
 • збереження продуктів, якщо у гаражі є льох.

Якщо у вашому гаражі є льох та/або оглядова яма – до них повинні застосовуватись такі ж вимоги до вентиляції, що й до верхньої частини гаража. Саме якісний повітрообмін здатний видалити конденсат зі стін та стелі, а також може просушити приміщення і сам автомобіль після поїздок у дощову чи снігову погоду.

Чи можна зробити вентиляцію у гаражі самостійно?

Відповідь: так, це можливо, навіть якщо ви – не фахівець у галузі будівництва та вентиляції. Насамперед потрібно розібратися, які бувають види вентиляції, що застосовується для таких приміщень:

 • природна – рух повітряних мас має здійснюватися без примусу за правилами аеродинаміки. Головна перевага природної вентиляції – мінімальні витрати на її встановлення. Головний недолік – залежність від температури надворі;
 • комбінована – одночасно використовуються природна система вентиляції та механічні пристрої для припливу або витяжки повітря;
 • примусова (механічна) – приплив та витяжка за допомогою спеціального обладнання. Це – найбільш оптимальний варіант для опалюваних приміщень.

На етапі проектування системи вентиляції в гаражі необхідно врахувати:

 • кількість поверхів (чи є підвал та/або оглядова яма),
 • призначення приміщення,
 • кількість автомобілів для розміщення,
 • чи опалюється приміщення, вид опалення,
 • висота та площа приміщень.

Природний повітрообмін. Для того, щоб встановити в гаражі таку систему вентиляції, необхідно:

 1. розрахувати діаметр отвору каналу,
 2. проробити в стінах спеціальні отвори,
 3. в отвори вставити пластикові чи інші труби. Щоб створити приплив повітряних мас, отвори мають бути і в стінах приміщення. Так само потім має встановлюватися витяжна канальна система. Необхідно буде пробити отвір у протилежній стіні, розташувавши максимально близько до даху. Чим вище буде розташована витяжна система, тим краще.

Комбінована система вентиляції

вентиляция в гаражеЗа наявності природної вентиляції її можна доповнити за допомогою пристроїв примусової витяжки або припливу повітря. Додаткове оснащення полягає виключно у встановленні вентилятора. Головна перевага примусової (механічної) вентиляції – незалежність від природних факторів. Примусова вентиляція в гаражі практично не має недоліків, оскільки дозволяє контролювати процес повітрообміну та регулювати мікроклімат у приміщенні. Добре зарекомендувала себе моноблочна механічна система вентиляції. Це єдиний блок, в якому об’єднані пристрої для припливу, витяжки та обробки повітря. Для максимальної енергоефективності такий блок додатково оснащують пластинчастим рекуператором, який акумулює тепло повітря, що виходить, передаючи його припливному. Однією з основних переваг цього типу вентиляції є підігрів припливного повітря до кімнатної температури за рахунок вихідного, що дозволяє підтримувати комфортні умови у приміщенні гаража цілий рік. Таким чином, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією – оптимальний варіант не тільки для житлових будинків та квартир, але й для гаражів, майстерень, складів та підвальних приміщень.