Скільки побутових рекуператорів потрібно ставити у квартирі?

Відповідь фахівців із вентиляції на це питання неоднозначна. Більшість із них все ж радять встановлювати центральну припливно-витяжну систему вентиляції, яка забезпечує якісний повітрообмін у всіх приміщеннях. Але у багатьох випадках це зробити неможливо. Причин кілька: висока вартість обладнання, низькі стелі і немає місця для повітроводів, нікуди поставити саму установку або ремонт вже зроблено. У такому разі зручним та ефективним рішенням стануть децентралізовані системи вентиляції, такі як побутові рекуператори (провітрювачі).

Отже, єдиної правильної на питання «скільки рекуператорів потрібно ставити у квартирі?», насправді, не існує. Правильно сказати: їх встановлюють у кожній житловій кімнаті, де потрібна якісна вентиляція. А ось кількість провітрювачів на одне приміщення: один або два, що працюють у парі – залежить від його площі, особливостей вибраних моделей та їхньої продуктивності.

Формула для розрахунку повітрообміну:

Для житлового приміщення нормальна кратність повітрообміну (Kр) згідно з діючими нормами (ДБН В.2.2-15:2019р.) — 0,6. Це кількість повних змін об’єму повітря в приміщенні за 1 годину. Формула застосовується така:

L = V * Kр (м³/год).

V – об’єм кімнати в м3 = A (довжина) x B (ширина) x H (висота).

Наприклад, кімната має довжину 5 м, ширину 3 м та висоту 2,7 м. Рахуємо:

5 х 3 х 2,7 = 40,5 м³

Тепер множимо отримане значення на кратність повітрообміну та визначаємо необхідну продуктивність установки припливно-витяжної вентиляції:

40,5 м³ х 0,6/год = 24,3 м³/год

За допомогою таких розрахунків можна підібрати необхідну модель. Якщо ви вибрали реверсивні провітрювачі, то для отримання збалансованої вентиляції рекомендується встановлювати два пристрої, що працюють у парі: один – на приплив, другий – на витяжку, у кожному з яких напрямок потоку повітря змінюється на протилежний через 60-70 секунд.

За рахунок розташування двох рекуператорів на максимально можливому віддаленні один від одного забезпечується найефективніша вентиляція приміщення.