Рекуператор в офіс

Незважаючи на те, що пандемія не закінчилася, дедалі більше роботодавців хочуть, щоб їхні працівники поверталися працювати до офісів. При цьому ми розуміємо, що умови роботи мають відповідати посиленим вимогам. Насамперед це стосується якості повітря в офісних приміщеннях.

Рекуператори для офісу – популярні моделі

Більшість виробників вентиляційного обладнання пропонують пристрої як для окремих невеликих житлових приміщень, так і більш потужні моделі для громадського призначення: офісів, шкільних класів, дитячих садків, лекційних кімнат тощо. Для правильного підбору рекуператора необхідно насамперед враховувати площу приміщення та кількість осіб, які перебувають у ньому. Для офісів площею від 50-60 м2, судячи з відгуків покупців, найбільш популярні рекуператори таких брендів:

  1. Blauberg (Freshbox, Civic)
  2. Вентс (Мікра, ДВУТ, ДВУЕ)
  3. Aspira Ecocomfort
  4. Prana
  5. Climtec

Всі моделі відрізняються продуктивністю, наявністю/відсутністю функції догріву повітря, датчиків та індикаторів (вологості, вуглекислого газу, забрудненості фільтра), матеріалом теплообмінника, рівнем шуму, швидкістю, кількістю режимів та іншими характеристиками. Це також потрібно враховувати під час вибору пристрою. Забезпечити якісну та повноцінну вентиляцію там, де працівники проводять повний робочий день, сьогодні є життєвою необхідністю. Для роботодавців здоров’я підлеглих виявляється у реальних цифрах: це не тільки зменшення кількості лікарняних листів, а й підвищення працездатності співробітників. Адже саме від якості вентиляції залежить рівень концентрації вірусів та вуглекислого газу.

  1. Вченими доведено, що вірус SARS-CoV-2 передається не лише повітряно-крапельним шляхом, а й аерозольним. А це означає, що віруси від інфікованої людини під час кашлю, чхання та розмови поширюються по всьому приміщенню, подібно до сигаретного диму. Тобто носій вірусу може заразити того, хто сидить в іншому кінці кабінету, або навіть у сусідній кімнаті.
  2. Високий вміст вуглекислого газу у приміщенні впливає на продуктивність роботи. Чим вище показник СО2 – тим важче зосередитись, виникає відчуття задухи, втоми та сонливості. У такому стані людина припускається більшої кількості помилок, виправлення яких потребує додаткових зусиль та часу.
  3. Огляд побутового рекуператора доктора Комаровського.

Варіанти зниження концентрації вірусів у приміщенні:

  1. Використовувати побутові очищувачі-рециркулятори повітря, що оснащені УФ-лампою або іонізатором. Мінуси: ці прилади не впливають на обсяг вуглекислого газу в приміщенні. Повітря не замінюється свіжим і до кінця дня працездатність значно знижуватиметься.
  2. Забезпечити безперервне оновлення повітря. Провітрювати можна двома способами: або відчиняючи вікна, або за допомогою системи вентиляції. Головні мінуси традиційного провітрювання — великі енерговтрати в холодну пору року і різні погляди на комфортну температуру у співробітників. Найефективніше використовувати систему вентиляції з рекуперацією, яка не просто подає свіже повітря в приміщення і виводить відпрацьоване, але й використовує тепло кімнатного повітря для підігріву припливного. І якщо встановити централізовану припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією немає можливості, існує найбільш прийнятний варіант для окремих приміщень, де можна встановити побутові рекуператори (провітрювачі). Оновлюючи повітря, вони не знищують віруси, але дозволяють знизити їхню концентрацію до умовно безпечної. При цьому в приміщенні знижується рівень СО2 та підвищується рівень кисню.