Рекуператор у вікно. Види та особливості встановлення віконних рекуператорів

Побутові рекуператори – відносно нове поняття у сучасній вентиляції. Вони можуть відрізнятися один від одного не лише зовнішнім виглядом, продуктивністю, матеріалом теплообмінника та додатковими функціями, а й способом встановлення у приміщенні. Поряд із традиційними стіновими провітрювачами деякі виробники пропонують встановлювати вентиляційні пристрої у вікно – на склопакет, на раму або вбудовувати у підвіконня, що не потребує буріння стін. Для огляду ми взяли саме ті моделі провітрювачів, які мають рекуперативні теплообмінники – коли тепло витяжного повітря передається припливному.

Види віконних рекуператорів

Встановлюються на склопакет

реукператор в окноТакий вид монтажу підходить для рекуператорів, у яких весь робочий модуль знаходиться всередині приміщення (наприклад, Mitsubishi Electric Lossnay), або пристрій складається із зовнішньої та внутрішньої частин і призначений для тонких стін та вікон. Щоб встановити такий рекуператор, склопакет потрібно повністю замінити на сендвіч-панель, в яку він і монтується. Мінуси – невеликий вибір моделей, не дуже естетичний зовнішній вигляд, в приміщення надходить менше світла. Крім того, штори або жалюзі можуть заважати якісній циркуляції повітря по кімнаті.

Встановлюються на раму

рама окна с рекуператоромМонтаж таких провітрювачів здійснюється, як правило, у верхній частині віконної рами, щоб зовнішні потоки холодного повітря не викликали дискомфорту всередині приміщення, і не сприяли зайвим витратам енергії. Але деякі виробники пропонують рішення для бічної частини рами. Недоліки таких рекуператорів: підходять лише для теплих регіонів, за температури нижче -15оС обмерзає теплообмінник. Пристрій монтується тільки разом із установкою вікон, у приміщеннях з готовим ремонтом його встановлювати не можна. Як і в першому випадку – штори або жалюзі заважають повноцінному повітрообміну. Відгуків реальних користувачів на такі рішення практично немає.

Рекуператор у підвіконня

монтаж рекуператора в подоконникВентиляційне підвіконня з рекуперацією тепла встановлюється, як і попередній варіант, під час монтажу/демонтажу вікон та на етапі будівництва. У просторі під підвіконням вибивається спеціальна ніша, куди встановлюється прилад. Тобто, якщо ремонт вже зроблено – такий варіант не підходить. Крім того, вибір виробників вентиляційних підвіконь дуже невеликий, і відгуків реальних користувачів у мережі теж знайти не вдалося. Також вони не підходять для панорамних вікон – немає місця для встановлення.

Втім, найбільшою популярністю серед користувачів, судячи з відгуків, користуються побутові рекуператори, які встановлюються на зовнішню стіну. Багато власників житла побоюються, що буріння несучих стін – це небезпечно і для такої роботи потрібні спеціальні дозволи, або того, що в кімнаті доведеться переробляти ремонт. Насправді всі ці страхи абсолютно марні. Як правило, спеціальних дозвільних документів для монтажу стінових провітрювачів не потрібно. А розмір отворів не шкодить ані конструкції будівлі, ані інтер’єру квартири – стіни бурять спеціальним обладнанням з алмазним свердлом, весь процес монтажу займає близько 2-х годин і після нього достатньо вологого прибирання – ремонт переробляти не доведеться.