Стати дилером Запросити в тендер

м.Ужгород, вул.Берчені 48
+38 050 96 98 699
+38 068 38 31 965

Зворотній дзвінок

Як уникнути запотівання вікон?

Якими повинні бути вікна в будинку або квартирі? Звичайно чистими і прозорими! Але чи завжди вдається цього досягти? В багатьох будинках і квартирах можна побачити запітнілі вікна. У чому ж причина?

Причина в низькій температурі скла при надмірній вологості в приміщенні. Але запотівають вікна по-різному. Буває, що запотіває тільки внутрішня поверхня вікна (з боку кімнати), буває, що пітніє внутрішнє скло (всередині склопакета) спільно з “кімнатним”.

У першому випадку причиною такого запотівання є порушений рівень вологості в приміщенні, в другому випадку додається ще й проблема з вікном – його негерметичність.

Якщо дивитися за порами року, то, переважно, проблема запотівання вікон проявляється взимку. Саме в цю пору року проявляються дві складові проблеми: низька температура поверхні скла і високий рівень вологості в приміщенні. 

Як уникнути запотівання вікон?

Є певні фізичні закони, тому спиратися ми будемо за науку. Є всього лише 3 варіанти вирішення проблеми:

  1. Підвищити опір теплопровідності вікна (наприклад, поставити багатокамерні склопакети);

  2. Підвищити температуру поверхні скла (наприклад, обдуваючи його теплим сухим повітрям);

  3. Зменшити вологість повітря в приміщенні.

Варіанти 1 і 2 – дорогі в реалізації, адже в першому випадку доведеться поміняти склопакети у всій квартирі або будинку. Але, все одно, вікна запотіють при більш низькій зовнішній температурі. Адже вологість в приміщенні залишиться високою.

Варіант №2 – дорогий, необхідно постійне нагрівання вікон струменем сухого теплого повітря. Навіть незрозуміло, як це організувати в умовах житлового простору … І знову, проблема вирішена не буде – адже вологість з приміщення нікуди не дінеться.

Варіант №3  є вирішенням проблеми запотівання вікон. Якісна вентиляція повітря в приміщенні дасть можливість вивести зайву вологу назовні і доведення вологості до рівня норми. У цьому випадку знадобиться набагато більша холодна температура зовнішнього повітря, щоб вікна все ж почали потіти. Так, за розрахунками, при вологості повітря в 50% одинарні склопакети почнуть потіти при зовнішній температурі в -33 градуса за Цельсієм, а якщо у вас двокамерний склопакет – при температурі -65 градусів за Цельсієм!

В цьому Вам допоможуть рекуператори ПРАНА – це іноваційна система вентиляції, яка зробить Ваші вікна прозорими!


b_polyprotect_5